ברוכות הבאות, ברוכים הבאים,
נעים מאד ותודה שבאתם להכיר אותי.

אני אשה, אשתו של דודי, אימא של שלושה ילדים מקסימים – עמרי, תמר ושני.

אני  דולה – תומכת לידה בוגרת בית הספר “ללדת” למקצועות הלידה מוסמכת גם מטעם “DONA” ארגון הדולות של צפון אמריקה.
מלווה תהליכים רגשיים לקראת לידה ואחריה, עובדת בשיטות הקונסטלציה המשפחתית ו B.O.T – מתמחה בהריון ולידה.
מדריכת הכנה ללידה והנקה, מוסמכת מטעם ”המרכז הישראלי לחינוך ללידה” ומכללת רידמן.
דולה פוסט פרטום- תומכת לאחר לידה בוגרת קורס רכזות “אם לאם” במכללת אורנים שבטבעון.
רכזת קורסי דולות ב "ללדת" בית הספר למקצועות הלידה.

עד להריון הראשון שלי לא התעניינתי בכלל בתחומי הריון ולידה. למדתי מנהל עסקים ושיווק, עבדתי בהיי טק ורק בתקופת ההיריון ובעיקר אחרי הלידה התחלתי להתעניין בתחום המרתק הזה. במהלך ההיריון הראשון שלי התעניינתי רבות בהריון ובלידה המתקרבת. קראתי, שאלתי, צבעתי את החדר (עשיתי שבלונות מהממות!) עשיתי סקרים מעמיקים איזו עגלה ואיזה סלקל כדאי לקנות, התלבטתי רבות בשאלה איך לעצב את החדר ליורש, עשיתי עוד קצת קניות, התאמנתי ביוגה להריון ועשיתי קורס הכנה ללידה והתכוננתי לפגוש את התינוק שלי – עמרי.

הלידה הייתה שונה מכל מה שחשבתי שתהיה. היא אמנם הייתה ארוכה ואיטית אך בסך הכל נחרטה כחוויה טובה ומרגשת. השבועות הראשונים אחרי הלידה היו מאושרים ונפלאים אך גם מלאי חששות, פחדים, תסכול, חוסר אונים וגם לא מעט בכי. גם של עמרי.
ראשית ההורות הייתה עבורי חוויה מעצימה, מטלטלת, מעשירה ומלמדת.

כיון שהייתי הראשונה מבין חברותי ללדת, בשנים שלאחר מכן, כשהגיע תורן להרות וללדת ליוויתי בהתרגשות את ההריונות, הלידות והתקופה הראשונה שלהן כאמהות. במשך הזמן פנו והגיעו אלי בקשות ללוות הריונות ואמהות צעירות במעגלים רחוקים יותר.
ככל שעברו החודשים זכיתי להיות עבור זוגות רבים ברגעים הכי אינטימיים של חייהם, הכי מרגשים ולעיתים גם קשים. שמחתי ללוות אותם ולאפשר להם להיות במקומות האלה וגם לשנות ולצמוח מהם ולהתחזק. הרגשתי שמצאתי את דרכי וייעודי.

החלטתי להפוך את התחום הזה למקצוע ובמשך כשנתיים למדתי במכללת אורנים על ראשית האמהות ושנת החיים הראשונה של האם והתינוק, הנקה ותמיכה לאחר לידה וקיבלתי תעודת “רכזת אם לאם” – הייתי במחזור הראשון שסיים את לימודי הפוסט פרטום – התמיכה אחרי לידה.

ככל שעברו השנים וליוויתי יותר זוגות ואמהות טריות, התחזקה בי התחושה שהרצף והשילוב של הכנה ללידה והכנה להנקה, ליווי ותמיכה בלידה וכמובן המשך התמיכה אחרי הלידה הוא חשוב מאין ומאפשר לצלוח את הלידה ותקופת ראשית ההורות טוב יותר.

ולכן הוספתי ולמדתי באופן מקצועי ומעמיק את תחום ההכנה ללידה והתחלתי ללמד קורסי הכנה ללידה – באופן פרטי וגם בקבוצות גדולות ורבות. ככל שלימדתי יותר התבקשתי יותר ויותר ע"י הזוגות שלימדתי גם ללוות אותם בלידות והרגשתי שזה המקום הנכון והטבעי בשבילי והמשכתי בלימודי והוסמכתי להיות דולה ומדריכת הכנה ללידה והנקה.

אני ממשיכה ולומדת כל הזמן – עבודה ריגשית בשיטות קונסטלציה משפחתית עם התמחות בהריון ולידה,  B.O.T, השתלמויות מקצועיות בהנקה,  שימוש בתחומי רפואה משלימה למינהם כמו שימוש בהומיאופתיה בהריון ובלידה, עיסוי נשים בהריון ולידה ושיטות מגע שונות, טיפול בפרחי באך, הילינג, ארומתרפיה, שיאצו ורפלקסולוגיה בהריון ובלידה, דמיון מודרך, תמיכה בלידה בשיטת ההיפנובירת’ינג, לימודים הוליסטיים לנשות מקצוע בתחום ההריון והלידה, הכנה רוחנית ללידה ע”פ ימימה, תרגול לחיזוק רצפת האגן, ותחומים נוספים.

במקביל להתפתחות האישית והמקצועית שלי גם המשפחה שלי המשיכה לגדול, ארבע שנים אחרי הלידה הראשונה שלי ילדתי שוב. הפעם עשיתי הכנה אחרת ללידה – הכנה ריגשית. האמונה בידיעתו של הגוף את הדרך וההבנה מהו מקומי בלידה. חשיבות התנועה בלידה והבנת התהליך הטבעי המופלא והפשוט בד”כ של לידה. כשתמר נולדה הבנתי עד כמה פלא הבריאה זה מינוח מדויק לתהליך ולתוצאה.

כשנתיים אח”כ, בלידה השלישית, שני לימדה אותי שיעורים נוספים וחשובים על נפלאות הלידה. על החשיבות הגדולה בקבלת הקצב הטבעי של הלידה, על סבלנות ועל אמונה בגוף שיודע ללדת ובתינוק שיודע להיוולד.

כבר כמעט 15 שנים שאני מלווה זוגות בשלבי ההיריון, בלידה ואחריה. זכיתי לקחת חלק בדרך אל ההורות של מאות זוגות.
כל זוג, כל הריון, כל לידה וכל תינוק שאני פוגשת מלמדים אותי דברים חדשים.

דבר אחד קבוע ומשותף לכולם – היתרון שמהווה ליווי רציף ומקצועי בשלבי הדרך. ידע מקצועי, מדויק ועדכני, תמיכה ועידוד, מקום בטוח לשאול ולשתף מאפשרים ליולדת ולבן זוגה ביטחון בדרכם.

פעמים רבות שואלים אותי איך הגעתי למקצוע הזה אך אין לי ספק שהמקצוע בחר אותי. אני מאושרת על כך ומודה על הזכות הגדולה שיש לי לפגוש נשים בקליניקה ולהיות חלק מהמסע שלהן לקראת לידות שמחות וטובות, להכין ללידה וללוות בלידה ואחריה.
לקחת חלק לקראת ובמהלך השינוי הגדול בחייהם של זוגות רבים – לידה והורות!

אני גאה  להיות חלק מצוות ההדרכה של ביה”ס “ללדת” כרכזת קורס להכשרת דולות ומדריכות הכנה ללידה. (הדור הבא בידים טובות…)
ובעבר גם שימשתי חלק מצוות הדרכת קורסי ההכנה ללידה במרכז הוותיק “אמא אדמה” שבהוד השרון.

בשנים האחרונות אני עוסקת בקליניקה שלי בעיקר במפגשי ליווי הריון, עבודה ריגשית לקראת לידה (ראשונה או חוזרת), הכנה ריגשית ללידת ויב"ק (לידה וגינלית אחרי ניתוח קיסרי) ובמפגשי עיבוד לידה. אני משלבת בעבודתי בקליניקה את העבודה בשיטת הקונסטלציה המשפחתית ומתרגשת מתוצאותיה כל פעם מחדש.
בנוסף אני גם מלמדת קורסי ההכנה ללידה לזוגות באופן פרטי בקליניקה שלי בתל מונד.

וכמובן, אני מלווה לידות כדולה, בבתי החולים שבמרכז (לניאדו, מאיר, ליס, תה"ש ומעייני הישועה) וגם לידות בית בטווח שעד שעה נסיעה ממני.

אם תרצו, אשמח להיות שם אתכם ועבורכם בתקופת ההריון, הלידה וראשית ההורות שלכם.
התקשרו אלי ונדבר,

באהבה,
אפרת מינסקי.
054-3132020