דולה – תומכת לידהדולה תומכת לידה

כדולה, תומכת לידה ליוויתי כבר מאות לידות. אני מלווה באהבה רבה לאורך השנים לידות רבות ומגוונות, פונים אלי זוגות לליווי לקראת לידה ראשונה, לליווי של לידה חוזרת, לידת ויב”ק (לידה וגינלית אחרי קיסרי) , לידה טבעית, לידה עם אפידורל, לידות תאומים, לידות בית, לידה במרכז לידה טבעי ואפילו מלווה בניתוח קיסרי אלקטיבי (מתוכנן מראש).

הליווי שלי מכיל הרבה יותר מאשר עיסוי הגב בזמן הצירים, אני זמינה לרשותכם בשבועות ובימים שלפני הלידה לכל שאלה, התיעצות , לתמיכה ומידע, אני אתכם בכל תהליך הלידה, עם או בלי אפידורל, לתמיכה והקלה בכאבי הצירים, לעזרה בקידום הלידה בצורה בטובה והבריאה ביותר, למתן מידע והבהרת המתרחש כדי שתוכלו לקבל החלטות חכמות עבורכם ועבור התינוק שלכם וכמובן שאני איתכם גם אחרי הלידה – לתמיכה בהנקה, לעזרה והתיעצות  בכל הקשור להתאוששות קלה וטובה מהלידה, לטיפול הראשוני בתינוק, לבכי , גזים, שינה – בקיצור, כל מה שתצטרכו.

מעוניינים לדעת מה היתרונות בלידה עם דולה?

מחקרים רבים מראים שנשים שקיבלו תמיכה רציפה בלידה היה להן סיכוי רב יותר ללידה ספונטנית וגינאלית ולחוויית לידה טובה יותר וסיכוי נמוך יותר לצורך בשימוש במשככי כאבים, אפידורל, לחווית לידה לא טובה, לשימוש בואקום או מלקחיים ולניתוחים קיסרים. בנוסף, הלידות שלוו על ידי דולות היו קצרות יותר ב40 דקות והתינוקות היו בסיכון נמוך לתוצאות אפגר נמוכות לעומת נשים שלא קיבלו תמיכה רציפה בלידה.

אז מה בעצם אני עושה כדולה תומכת בלידה, ואיך מתקדמים מפה??

נתחיל בשיחת טלפון.. נברר שהפרטים הטכניים מתאימים – שאני עדיין פנויה בתאריך הלידה המשוער שלכם, (כדאי להתקשר מוקדם ככל האפשר, אני מגבילה את מספר הלידות שאני לוקחת בחודש ולשמחתי אני עסוקה מאד..) נברר שאנחנו גרים באיזור גיאוגרפי דומה (רמז, אני מאזור השרון ומלווה בטווח של עד כשעה נסיעה..), שאתם מתכננים ללדת באחד מבתי החולים שבהם אני מלווה (רמז נוסף – מאיר, ליס, לניאדו, מעייני הישועה, בלינסון ותל השומר) ואז נדבר. תשאלו אותי מה שתרצו לדעת ואני אספר, ואשאל אתכם בחזרה… ואם תרגישו ש“יש קליק“ נקבע להיפגש למפגש ראשון – שבו נוכל להכיר וגם תקבלו ממני הרבה מאד טיפים ועצות ללידה. ונמשיך משם..

לפני הלידה

המפגש הראשון שלנו הוא מפגש ייעוץ מקצועי והיכרות ראשונית והוא לא מחייב אתכם להמשך הדרך. מטרת המפגש שתכירו אותי ואני אתכם, אספר לכם עלי, על דרך העבודה שלי ונבדוק האם יש כימיה ורצון הדדי להמשך הדרך המשותפת. אקשיב לכם ואכיר אתכם – מי אתם? למה אתם מחפשים דולה?  איזה תמיכה אתם צריכים?
במפגש הזה אתן לכם גם את כל הנתונים החשובים כמו מה קורה בהמשך התהליך שלנו ביחד, מהם הכלים שלי לליווי בלידה, מה כולל הליווי, מתי אני מגיעה ועד מתי אני נשארת, מה קורה אחרי הלידה, אפשרויות התשלום ועוד.
כמו כן נדבר על בחירת בית חולים המתאים לכם ביותר, ותקבלו ממני שפע של מידע רלוונטי וטיפים להמשך הדרך.
את מפגש ההכרות כדאי לקבוע מוקדם ככל האפשר כדי לשריין מקום בחודש בו את אמורה ללדת. אני מגבילה את מס’ הלידות שאני מלווה בחודש.
ואז, מהרגע שהודעתם לי שבחרתם בי ללוות אתכם – אני זמינה עבורכם לכל דבר, לשאלות, התייעצויות, מחשבות, על בדיקות, על תחושות, על כאבים כאלה ואחרים, ובעצם לכל דבר.

בהמשך, קרוב יותר למועד הלידה, ניפגש שוב:
מפגש הכנה
ללידה – פגישה של כשעתיים וחצי שתאפשר לנו להעמיק את ההיכרות ההדדית והקשר בנינו, נדבר על רצונותיכם, ועל הדרך שלנו כצוות לקראת ובמהלך הלידה.
במפגש נשוחח על הכנת תוכנית לידה, תיאום ציפיות, מונחים, מושגים וידע לקראת הלידה כדי שאתם תוכלו לקבל החלטות המבוססות על ידע בנוגע להתפתחויות השונות במהלך הלידה.
כמו כן נתמקד בפן המעשי של הכנה ללידה ונתרגל תנוחות ועיסויים שונים, נתרגל נשימות ללידה ודרכים נוספות לשלבי הצירים אותם נתאים לכם באופן אישי. נעבור על סימני אזהרה וסימנים מבשרי לידה שחשוב שתדעו ועל רשימות הציוד שכדאי שתכינו בתיק ללידה ולתינוק וכמובן את הניירת הרלוונטית לקראת הלידה. במפגש גם תקבלי טיפים רבים מנסיוני הרב ואנחה אותך מה כדאי לך לעשות כדי להגיע מוכנה ככל האפשר ללידה.
למי שמרגישה צורך – אפשר להוסיף גם מפגש הכנה ריגשית ללידה בו ניעזר בכלים מתוך שיטת הקונסטלציה המשפחתית  – מיועד בד”כ ליולדת ובו את ואני נעבוד על המקום הריגשי, נברר מהם הפחדים והחששות שלך ונמצא כלים שיעזרו לך להגיע ללידה מוכנה יותר, רגועה יותר ובטוחה יותר.

עד הלידה – נשמור על קשר טלפוני רצוף לעדכונים, שאלות, התיעצויות או כל שיתוף אחר שתרצו.

אם תרצו, תוכלו להוסיף מפגשים לפני הלידה לפי הצורך:

  • מפגש עיבוד לידה קודמת – מיועד לנשים המרגישות כי לידה או לידות קודמות השאירו משקעים קשים אותם הן נושאות עימן ומבקשות לעבור תהליך על מנת לברר את הקושי שנותר ולהגיע ללידה הקרובה משוחררות ככל האפשר מהמשקעים שנותרו.
  • מפגשי הכנה ללידה – מיועד למי שמבקשים לעשות קורס הכנה ללידה תמציתי אך מקיף, מדוייק לצרכים האישיים שלכם ומכיל את כל הידע והכלים שאתם צריכים לקראת הלידה. בדרך כלל אנו מוסיפים שני מפגשים של שעתיים וחצי לתהליך הליווי.
  • מפגש הכנה להנקה – מיועד למי שמבקשת להגיע ללידה עם מקסימום ידע על הנקה, מפגש כזה מגדיל משמעותית את סיכויי הצלחת ההנקה אחרי הלידה.
  • מפגש “לא, עוד לא ילדתי!” – מיועד לנשים שמיועדות לזירוז עוד לפני התאריך המשוער או שעברו את התאריך המשוער בחמישה ימים או יותר וזקוקות למפגש “זריקת כוח”, חידוש הבטחון והאמונה בעצמן, בגופן, בתינוק ובלידה הטובה שלפניהן, והנעת תהליך הלידה. נדבר, נשתוק, נבכה, נצחק, נתחבק, ננשום. אם נרגיש שצריך, נשלב הומיאופתיה או פרחי באך, נעשה דמיון מודרך משולב במגע ושמנים, אולי גם נקודות לחיצה להרגעה והנעה. ובעיקר נמצא את הכוח והסבלנות  לחכות ללידה..

בלידה

כשיתחילו סימנים ללידה (אותם נבהיר במפגשים שלנו) נהיה בהתחלה בקשר טלפוני. הליווי הטלפוני הצמוד זמין כמובן 24/7 ויאפשר לכם להיות רגועים ונינוחים ולדעת מתי הזמן המדוייק לצאת לדרך אל בית החולים, לא מוקדם מידי ולא מאוחר מידי. ואני אגיע ואצטרף אליכם כשתצטרכו אותי.
בלידה אני נמצאת אתכם לאורך כל הדרך, ומשמשת עבורכם משענת רציפה, יציבה וקבועה. אני תומכת נפשית ופיסית בך ובבן זוגך, מעודדת ומסייעת לך להתמודד עם הלידה ולקדם אותה בצורה הבריאה והטובה ביותר. בין אם הלידה טבעית ובין אם תבחרי באפידורל (או אפשרויות אחרות לשיכוך כאבים) אני שם עם כל הידע, הנסיון והאהבה שלי על מנת שתלדי לידה בריאה וקלה ככל האפשר.

כדולה, אני עובדת כצוות ביחד עם בן הזוג. בהתאם לרצונו, אוכל להנחות אותו איך להיות שותף פעיל ולתמוך בך ע”י מגע, תנועה, נשימה ועיסוי. אם ירצה, אקח אני חלק פעיל יותר והוא יוכל להיות פנוי רגשית אליך ולתמוך בך בכל דרך שיבחר. הנוכחות שלי תאפשר לו לתת לך את מלוא תשומת הלב במקום להיות עסוק כ”שר החוץ” בזמן הלידה כמו גם לנוח ולהתאוורר מידי פעם.
מייד לאחר הלידה אוכל לסייע לך בהנקה הראשונה ובחיבור הראשוני שלכם כמשפחה, בעור לעור, אפס הפרדה או כל דרך שתרצו ותבחרו. אם יש צורך בהעברת התינוק לתינוקיה אשאר איתך כדי שבן זוגך יוכל ללוות את התינוק לתינוקיה בשקט ולדעת שאת לא לבד…

לאחר הלידה

אני עדיין זמינה עבורכם – לכל שאלה, בנושאי הנקה, בנושאי התאוששות והחלמה מהלידה וכמובן בכל שאלה הקשורה לתינוק.
אם תרצו, לבחירתכם, אוכל להגיע אליכם עם חזרתכם הביתה לעזור בהנקה, להדרכה ראשונית לטיפול בתינוק, אמבטיה וכו’ או שאגיע כשבועיים שלושה אחרי הלידה למפגש סיכום לידה. אם מסיבה כלשהי לא מתקיים המפגש הזה במהלך החודש הראשון שאחרי הלידה, תוכלו תמיד לבחור להגיע אלי לקליניקה בכל שלב למפגש עיבוד לידה.

גם אחרי הפרידה הרשמית שלנו אני נשארת זמינה טלפונית לכל שאלה, התייעצות או צורך – באהבה!

בואו לקרוא המלצות מזוגות שליוויתי בלידה..

רוצים שאלווה גם אתכם בלידה?
התקשרו אלי לקביעת מפגש ייעוץ מקצועי והיכרות ראשונית ללא התחייבות, לקראת ליווי הלידה שלכם !

054-3132020
אפרת.

* מחיר ליווי לידה – דולה הכולל מפגש ייעוץ והכרות, מפגש הכנה לפני לידה, ליווי הלידה (ללא הגבלת שעות) ומפגש אחרי הלידה הינו 3500 ש”ח.

* מחיר ליווי לידה – דולה הכולל מפגש ייעוץ והכרות, מפגש הכנה לפני לידה, מפגש הכנה ריגשית ללידה או עיבוד לידה קודמת, ליווי הלידה (ללא הגבלת שעות) ומפגש אחרי הלידה הינו 3850 ש”ח.

* מחיר ליווי לידה – דולה, משולב בקורס פרטי להכנה ללידה הכולל מפגש ייעוץ והכרות, שלושה מפגשי הכנה לפני לידה, מתוכם אחד הוא מפגש הכנה ריגשית ללידה, ליווי הלידה (ללא הגבלת שעות) ומפגש אחרי הלידה הינו 4200 ש”ח.

*מחיר כל מפגש נוסף, לפני או אחרי לידה הוא 350  ש"ח.

מבוטחות כללית פלטיניום / מכבי שלי / מאוחדת שיא זכאיות להחזר של עד 75% מגובה התשלום עבור ליווי של דולה לליווי לידה במסגרת סל ההריון המורחב, כך שלאחר החזר מהקופה תשלמו רק 875 ש"ח עבור ליווי שלי ללידה ורק 1050 ש"ח על ליווי משולב בקורס הכנה פרטי.

גם במסלולים אחרים ובקופות אחרות וגם במסגרת ביטוחים פרטיים יש אפשרויות שונות להחזרים. כדאי לברר מה מגיע לכם.